Mėnesio archyvas: 2014 m. balandžio mėn.

Balansiniai dviratukai: ar jie pakeičia minamus dviratukus?

Balansinių dviratukų kilmė

balansiniai dviratukaiPirmieji balansiniai dviratukai buvo pagaminti Vokietijoje. Kadangi pats gamintojas buvo stalius, todėl natūralu, kad ir dviratukas buvo pagamintas iš medžio. Netrukus balansinių dviratukų idėja išplito po visą Europą ir neilgai truko pasiekti JAV bei Kiniją. Šiandien šie dviratukai yra populiarūs ir naudojami visame pasaulyje.

Nors pirmieji balansiniai dviratukai buvo mediniai, tačiau šiuolaikiniai dviratukai gaminami iš metalo konstrukcijos arba iš stiklo pluošto dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmoji priežastis yra ta, kad vaikiški dviratukai turi būti patvarūs ir atsparūs. Antroji priežastis yra ta, kad balansiniai dviratukai turi būti lengvi, kadangi mažyliui tikrai bus sudėtinga manevruoti su sunkiu dviratuku ir mokymosi džiaugsmas gali įgauti priešingą reikšmę.

Balansinių ir įprastų dviratukų skirtumai

Balansiniai dviratukai yra kaip ir įprasti dviratukai, tik be pedalų. Pagrindinė balansinių paskirtis yra išmokinti mažus vaikus laikyti pusiausvyrą, kad paaugus šie galėtų be didesnio vargo išmokti važinėtis įprastiniu dviratuku su pedalais. Žinoma, vaikai išmoksta važinėtis dviratukais su pedalais ir be balansinio dviratuko, tačiau toks mokymasis dažnai yra ilgesnis procesas ir ne retai pasitaiko, kad iš karto neišmokęs važinėtis, vaikas tiesiog nepasitiki savimi ir atideda mokymąsi kuriam laikui. Tačiau pradėjus nuo balansinio dviratuko, kuriuo išmokti važiuoti galima gana greitai, „persėdimas“ ant įprasto dviratuko su pedalais bus vienas malonumas.

Skaityti straipsnį “Balansiniai dviratukai: ar jie pakeičia minamus dviratukus?” »